Header Ads

Загрузка...

Мільйони на взутті: корупційний скандал у Міноборони


Мільйони на взутті: корупційний скандал у Міноборони


Ціла низка підставних документів та фіктивних фірм дозволили провернути десятки махінацій

Тільки нещодавно кількох заступників із Міноборони намагалися притягнути до відповідальності за корупцію, як назрів черговий скандал із фінансовими оборудками відомства попередніх років.

Мова йде про банальні речі – звичайному взутті, але саме це стало гарним приводом заробити чиновникам мільйонні суми на державних закупівлях. Не так давно один із співробітників Солом'янського суду Києва видав цілу низку дозволів на отримання речей та документів ТОВ "ВП "Евас" – сума, направлені на фіктивні фірми сягнула 21,38 мільйонів гривень, повідомляють "Наші гроші".

Раніше всю продукцію постачало ТОВ "Таланлегпром" із численними посередниками. Пізніше вони стали єдиним виробником, який фігурував у звітності Міноборони: за 2015 рік – до 451,91 млн грн, 2016 – 354,96 млн грн, з початку 2017 – 385,10 млн грн.

Влітку цього року правоохоронці запідозрили двох управлінців фірмою, Петра Порфірова та Михайла Бурячка, у незаконній діяльності.


Статутний капітал "Евасу" вони ділили навпіл, допомагав у цьому третій співвласник Олександр Бевз. Прибутки йшли в основному на зарплату перших осіб компанії та утримання їх дружин, так само чинили й з дивідендами.


Проте у судовому реєстрі даних про те, як просувається справа, немає. Тому поки що остаточно оцінити завдані держави збитки неможливо.

Дивіться: корупція у Міноборони