Header Ads

Загрузка...

“Київ повинен повернути свої території!” – Дуда і Ердоган звернулися до Кремля.

“Київ повинен повернути свої території!” – Дуда і Ердоган звернулися до Кремля.


У Варшаві триває офіційний візит президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. В ході нього президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Україна повинна повернути свою територіальну цілісність. Про це повідомляє “Діалог.UA”, посилаючись на польські засоби масової інформації. Лідери двох держав обговорили відносини на рівні НАТО, співпраця по лінії Анкара – Європейський Союз, зокрема питання міграції і договір ЄС – Туреччина, який вплинув на зменшення потоку іммігрантів до Європи. Президент Дуда подякував гостю за те, що Туреччина виконує свої зобов’язання по ЄС і підтримує Євроспівтовариство в боротьбі з міграційним кризою, і зазначив, що Польща підтримує вступ Туреччини до Європейського Союзу.

Президент Польщі Дуда зазначив, що Туреччина вже багато років прагне вступити в ЄС. “Я сподіваюся, що шляху Туреччини і Євросоюзу і надалі йтимуть в одному напрямку і що наслідком цього загального прагнення буде повне членство цієї країни в Євроспільноті. Чому? Та тому що Туреччина до такого членства прагне вже дуже давно, формально ці кроки почалися в 1963 році і в зв’язку з цим такі дебати тривають, Туреччина працює і чекає це членство “. Як підкреслив президент Дуда, “ми (з Реджепом Тайіпом Ердоганом – ред.) Згодні з тим, що Україна – це основна мета, до якої повинні прагнути і НАТО, і Європейський Союз. Необхідно також, щоб Україна повернула свою територіальну цілісність, щоб російська агресія в Україні завершилася тим, що Україна, згідно з міжнародними угодами та міжнародним правом, поверне контроль над своїми територіями “.

Під час перебування турецького президента в польській столиці йшлося про необхідність нарощувати торговий обмін між країнами, щоб через 4-5 років, як зазначив президент Дуда, торгівля досягла рівня 10 млрд євро – сьогодні вона дорівнює 6 мільярдів. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зустрівся також з прем’єром Беатою Шидлов і керівниками сейму і сенату.