Header Ads

Загрузка...

У суді повністю відкрилося, як була організована провокація “Депутат Соболєв побив кіборга”.

У суді повністю відкрилося, як була організована провокація “Депутат Соболєв побив кіборга”.


Вивчаймо як досвід задля запобігання майбутнім пасткам.

1. Ярославу, добровольцю з підвищеним відчуттям справедливості та запальним характером, під час великого мітингу під Парламентом дзвонять і кажуть: “Люди мерзнуть, Нацгвардія не пускає намет, збери людей – допоможи”.

2. Представники Нацгвардії і поліції справді з першого дня систематично блокують пронос до табору карематів, піддонів, дрів та буржуйок. “Начальство не дозволяє”. При цьому більшість хлопців розуміють, що це проти закону і не по совісті, тому час від часу кудись зникають, або пропонують пронести нам як народним депутатам. Всіх секретів видати не можу, але постачання ми забезпечуємо.

3. Група Ярослава теж отримала пропозицію чекати народного депутата. “Кіборг”, який воював не за те, щоб йому українська поліція забороняла нести намет у центрі Києва, спробував пройти. Це було на найбільш охоронюваному блок-пості між Урядом і Парламентом. Почалася штовханина, під час якої упав поліціянт (медекспертиза знайде в нього черепно-мозкову травму). До Нацгвардії на допомогу прибігли спецпризначенці.

4. У нашому таборі, який утворили ветерани Війни за Незалежність, назвав його “за визволення України від олігархів та зрадників” пролунав сигнал: “Тривога на другому”. Група швидкого реагування зупинила просування спецпризначенців всередину табору. Я прибіг з намету разом з ними та спробував розділити обидві сторони. З першого дня я бачу бажання окремих керівників держави, щоб ми пролили кров нацгвардійців. Ми їм самім пояснюємо, що Нацгвардії, яку взагалі то Конституція забороняє використовувати для обмеження прав і свобод громадян, обрана роль сакральної жертви, Коли вдалося відновити нейтральну зону між сторонами, я запитав, що сталося. Мені вказали на Ярослава та почали кричати: “Ось провокатор”. “Він уже тричі це робить”. “Ми його заспокоювали, а він продовжує”.

4. Ми не “здавали кіборга ментам”, як пишуть платні коментатори. Я виштовхнув людину, яку на той момент вважав провокатором від влади, за межі табору і повернувся до своїх. На другий день утворення наметового містечка спецпризначенці застосували тактику імітування заворушень з одного кінця табору та затримання людей в іншому. Тому в таких ситуаціях треба бути особливо пильними.

5. За хвилин двадцять до мене підійшли слідчі поліції і попросили дати покази про те, що провокатор не з нашого табору. Я запитав: “Що з цим чоловіком?” Відповідь була, що він затриманий, імітує припадок, але його оглянув лікар і з ним все добре. Я замислився, чи може поліція затримати свого агента. І відмовився давати покази. Як розповів у суді Ярослав, у нього теж просили дати покази на мене.

Далі ви багато бачили в ФБ, на сайтах та на ТБ. Коментатори від влади почали поширювати дві новини під копирку: “Депутат Соболєв побив кіборга за спробу пронести намет” та “Мітингувальники покалічили поліцейського”. Мені подзвонили друзі з Житомирського автомайдану, які сказали, що знають Ярослава як запального, але гарного хлопця. Хлопці з Правого сектора у нашому таборі підтвердили, що він воював у ДАПі. Я одразу через них розшукав адвоката, що взявся захищати Ярослава, та запропонував як народний депутат взяти людину на поруки. За останні два роки це вдавалося не раз в судах над добровольцями. Поліція і прокуратура інкримінували Ярославу напад на поліціянта, але попросили обмежитися забороною виходити вночі з квартирі у Житомирі. Суд погодився.

Ще ми добре поговорили з кількома хлопцями з ПС, що треба діяти скоординовано і не давати себе розсварити.

Як я ставлюся до готовності Генпрокурора Юрій Луценко ініціювати зняття з мене депутатської недоторканості? Взагалі ми стоїмо за це. І я буду радий показати приклад.

Що мене справді хвилює, так це які провокації керівники держави санкціонують ще. Боюся, що як і на початку блокади торгівлі з “ДНР-ЛНР”, почнеться загострення на фронті. Топ-корупціонери навчилися прикриватися війною.

Але ми їх обов’язково переможемо. Топ-корупціонери, яких ми зібралися виганяти, не мають сил, не спираються ні на що, окрім страху людей перед заворушеннями під час Війни за Незалежність. Разом з сильними та дисциплінованими воїнами ми не допустимо заворушень, але покладемо край топ-корупції.